Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Komunikat nr 2

• 19 czerwca 2017r. (poniedziałek) upływa termin składania wniosków do szkół ponadgimnazjalnych. Nieoddanie wniosku w terminie skutkuje odpadnięciem z procesu rekrutacji.

Kolejne zadania do wykonania przez kandydata:

• Po konferencji klasyfikacyjnej (odbędzie się 19 czerwca) należy zalogować się na swoje konto w systemie naboru i wprowadzić oceny, wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz dodatkowe osiągnięcia.
  • Oceny wpisujemy w postaci cyfrowej bez plusów i minusów. Nie należy zaznaczać żadnego przedmiotu jako nadobowiązkowy.
  • Aby wprowadzić wyniki egzaminu gimnazjalnego należy wpisać wynik procentowy z każdej jego części bez znaku procent.
  • Dodatkowe osiągnięcia. Należy najpierw wybrać zajęte miejsce, stopień (szczebel) zawodów, konkursu, a następnie wpisać jego nazwę. Można wprowadzić kilka znaczących dodatkowych osiągnięć z całego okresu nauki w gimnazjum. Szczegółowy opis wprowadzania i punktowania znajduje się w regulaminie rekrutacji na stronie naszej szkoły.
    UWAGA! Dodatkowe osiągnięcia wpisane do systemu naboru muszą być zgodne z wypisanymi przez wychowawcę na świadectwie ukończenia gimnazjum.
  • W okresie od 23 do 27 czerwca 2017r. należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru następujące dokumenty:
        • świadectwo ukończenia gimnazjum,
        • zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego,
        • potrzebne zaświadczenia np. o pracy w akcjach wolontariatu.
  • Można dostarczyć oryginały tych dokumentów lub uwierzytelnione kopie. Jednak oryginały i tak należy dostarczyć po 7 lipca.
  • Dostarczenie wymienionych dokumentów jest konieczne w celu przeprowadzenia w szkole pierwszego wyboru weryfikacji ocen, wyników egzaminu i dodatkowych osiągnięć wprowadzonych przez kandydata do systemu naboru.
  • UWAGA! Niedostarczenie dokumentów w tym okresie skutkuje odpadnięciem z procesu rekrutacji.
  • 7 lipca 2017r. zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych do szkół. Kandydaci dowiedzą się do której szkoły zostali ostatecznie zakwalifikowani.
  • Gdzie lub jak będzie można sprawdzić do której szkoły kandydat został zakwalifikowany:
          • listy zakwalifikowanych zostaną opublikowane w szkołach,
          • po zalogowaniu się na swoje konto do systemu naboru,
          • zamawiając wcześniej usługę informowania SMS-em.
  • Jeśli kandydat zgodzi się z wynikami kwalifikacji to w okresie od 7 do 13 lipca musi potwierdzić wolę nauki w szkole, do której został zakwalifikowany dostarczając oryginały dokumentów (świadectwo ukończenia gimnazjum i wyniki egzaminu gimnazjalnego). O ile wcześniej tego nie zrobił. W niektórych przypadkach kandydat będzie zmuszony odebrać dokumenty ze szkoły pierwszego wyboru i przenieść do szkoły, do której został zakwalifikowany.
    UWAGA! Kandydat, który nie potwierdzi woli nauki nie znajdzie się na liście przyjętych do szkoły.
  • 14 lipca 2017r. zostaną opublikowane listy przyjętych do szkół. Sposób powiadamiania taki jak przy listach zakwalifikowanych.
  • Od 14 lipca do 31 sierpnia 2017r. będzie trwała rekrutacja uzupełniająca.

Kolejne przypomnienia zostaną opublikowane ok. 7 lipca.

Andrzej Sikorski