Wyrolluj nudę w Kochanie!

Marcowe i kwietniowe sobotnie przedpołudnia młodzież ze świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 spędza aktywnie, ucząc się jazdy na rolkach, a wszystko w ramach projektu „Wyrolluj nudę”. Pomysłodawcami projektu byli nauczyciele wychowania fizycznego, a zrealizowano go dzięki wsparciu BZ WBK. Projekt „Wyrolluj nudę” otrzymał dotację w ramach akcji „Bank dziecięcych uśmiechów”, a z pozyskanych funduszy udało się zakupić rolki. Dzięki temu ponad dwudziestu uczniów gimnazjum może uczyć się i doskonalić jazdę na rolkach. W marcu, z uwagi na pogodę, zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej ZSO nr 1, w kwietniu będzie można korzystać już ze szkolnego wrotowiska oraz tras rolkowych w pobliskich parkach. W planie są także warsztaty z zawodnikami AZS AWF Roller Team, którzy zaprezentują młodym ludziom szeroki wachlarz swoich sportowych umiejętności. Projekt zakończy się turniejem gier i zabaw na rolkach.