Wycieczka dla wyróżniających się uczniów

Dnia 26.09.2016 r. odbyła się wycieczka do Krakowa dla uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie i zaangażowanych w życie szkoły. Tym razem uczniowie zwiedzili dawną żydowską dzielnicę Kazimierz, a tam między innymi najstarszą w Polsce synagogę. Mogli również podziwiać uroki dzielnicy spacerując uliczkami Kazimierza.
Kolejnym punktem wycieczki była Apteka pod Orłem, która znajduje się na terenie dawnego getta krakowskiego. Miejsce to upamiętnia Holokaust krakowskich Żydów oraz postać Tadeusza Pankiewicza, właściciela apteki.
Młodzież miała również okazję zobaczyć niezwykle ciekawą i bogatą wystawę w dawnym budynku fabryki Oskara Schindlera, która wzbogaciła ich wiedzę o historię mieszkańców Krakowa – Polaków i Żydów w czasach okupacji, losy Schindlera oraz uratowanych przez niego Żydów.
Opiekę nad grupą sprawowały pani wicedyrektor mgr Dorota Gurgul, pani mgr Jolanta Daniluk oraz pani mgr Klaudia Siemieniak.

Zdjęcia: mgr Jolanta Daniluk, mgr Klaudia Siemieniak, Anna Twardy (kl. 3c)
Dodała: Klaudia Siemieniak