Wolontariusze na medal!

Pracowicie spędzili ostatni przedświąteczny weekend uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego. Pełnili oni funkcję wolontariuszy podczas odbywających się w katowickim Spodku, Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Dzięki doświadczeniu, zdobytemu w poprzednich akcjach wolontaryjnych, oraz znajomości języków obcych, zostali wybrani spośród wielu chętnych. To świetne doświadczenie w interakcjach z ludźmi i radzeniu sobie w różnych sytuacjach – mówi Julia Janikowska, uczennica klasy drugiej. Można było też podszkolić język angielski – dodaje. Solidność młodych świętochłowiczan podkreślali także koordynatorzy wolontariuszy. Ich pomoc była nieodzowna, spisali się na medal! – komentowali zgodnie. Każdy z wolontariuszy otrzymał pakiet gadżetów i strojów od organizatorów. Zdjęcia ze świeżo upieczonym mistrzem Europy w szachach błyskawicznych, Janem Krzysztofem Dudą, były dodatkowym bonusem i fantastyczną pamiątką. Brawo uczniowie Kochana!