Ucz się z nami chińskiego

W miniony piątek w ramach programu „Ucz się z nami chińskiego” skierowanego do młodzieży naszego miasta, odbyły się kolejne zajęcia promujące naukę języka chińskiego. Tym razem odbiorcami byli uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Świętochłowicach, którzy w ramach XIV Maratonu Językowego mieli okazję poznać kulturę, tradycję i język wielu narodowości, w tym także języka chińskiego.

W trakcie przeprowadzonej lekcji, zainteresowani licealiści mieli okazję poćwiczyć wymowę, pisownię chińskich zwrotów oraz spróbować swoich sił w jedynych w swoim rodzaju chińskich wycinankach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania i wykazywali duże zainteresowanie tematyką spotkania. Mamy nadzieję, że spotkanie z kulturą tego jakże bogatego w tradycję kraju, zainspirowało młodzież do poznania tego odległego zakątka świata.

Wiktoria Przychocka