Turnieju w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych

W dniach 18 i 19 lutego 2015 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach był gospodarzem Miejskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.
Pierwszego dnia do rywalizacji stanęły dziewczyny. Tego dnia turniej zdominowały zawodniczki UKS „Wolę Volley” Świętochłowice, na co dzień uczennice klas sportowych w Gimnazjum nr 2. Nie dały najmniejszych szans swoim rówieśniczkom i pewnie wygrały wszystkie mecze nie tracąc nawet jednego seta. Miłą niespodziankę sprawiły uczennice gospodarza turnieju, które przegrały tylko w finale i tym samym zdobyły 2 miejsce. Najniższy stopień podium przypadł dla uczennic z Gimnazjum nr 3, które bardzo dzielnie stawiały czoła rywalkom.

Zmagania chłopców były bardziej wyrównane, z niewielką przewagą uczniów-zawodników z klasy sportowej UKS „Wolę Volley” Świętochłowice, która funkcjonuje w Gimnazjum nr 1. Emocji nie brakowało do ostatniego gwizdka. Głośny doping kibiców pomagał młodym adeptom klasy sportowej w trudnych chwilach, gdzie udawało im się zebrać siły i walczyć o cenne punktydo samego końca. Tym samym najwyższy stopień podium wywalczyli gospodarze, pokonując w finale uczniów z Gimnazjum nr 5. „Brąz” przypadł gimnazjalistom z „Dwójki”.

Zawody rejonowe odbędą się w marcu.

Mariusz Szeremeta