Świętochłowiccy wolontariusze na Silesia Marathonie

Pierwsza niedziela października to tradycyjnie data największego święta biegowego na Śląsku, Silesia Maratonu. Po raz piętnasty tysiące biegaczy przemierzyło ulice aglomeracji, pokonując dystans ultramaratonu, półmaratonu oraz klasycznego maratonu. Nad ich bezpieczeństwem czuwały dziesiątki wolontariuszy, w tym uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J.Kochanowskiego oraz absolwenci obu szkół. Po bardzo wczesnej pobudce młodzi ludzie zameldowali się na odcinku pierwszych 6 km, aby zabezpieczyć trasę biegu. Zadaniem wolontariuszy było nie tylko zamknięcie odpowiednich odcinków dróg, ale także udzielanie informacji nt. biegu, dopingowanie biegnących i zbijanie „piątek mocy”. Atmosfera była świetna, nigdy nie przybiłem tylu „piątek”, aż mnie ręce bolą! – śmiał się Paweł Franielczyk, uczeń klasy ósmej. Jego starsza koleżanka, licealistka Karolina Białas, już po raz kolejny uczestniczyła w wolontariacie. Było świetnie, jak co roku! – podsumowała krótko.
Każdy z wolontariuszy otrzyma pamiątkową koszulkę i certyfikat. Wielkie dzięki dla wszystkich młodych ludzi, którzy poświęcają swój czas, aby pomóc innym! Jesteście wielcy!