Środa symfonicznie

W środowe popołudnie uczniowie pierwszej klasy świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego oraz ich młodsi koledzy z gimnazjum uczestniczyli w „Poranku edukacyjnym” w katowickiej siedzibie NOSPR. W ramach symfonicznego koncertu edukacyjnego młodzi ludzie wysłuchali utworów Andrzeja Panufnika, Clauda Debussy`ego, Christopha Glucka czy Wojciecha Kilara. Każdy utwór poprzedzony był słowem wstępu. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w NOSPR, a nierzadko także pierwszy kontakt z muzyką poważną. Jestem pod ogromnym wrażeniem sali koncertowej, jest przepiękna – komentował licealista Dominik Towarnicki. Z wykonywanych utworów najbardziej podobała mi się „Victoria” Wojciecha Kilara, z pewnością będę się chciał jeszcze kiedyś tu wybrać – dodał uczeń.