Spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem

Uczniowie klas drugich naszego liceum, w ramach zajęć rozszerzonych z wiedzy o społeczeństwie mieli szansę uczestniczyć w wykładzie, w którym prelegentem był profesor Leszek Balcerowicz. Tematem wykładu były zmiany gospodarcze w Polsce po 1989 roku i nasze dalsze perspektywy rozwojowe. W trakcie wykładu profesor zarysował ogólny przebieg przemian, ocenił jak te przemiany wpłynęły na poziom życia Polaków oraz porównał, jak przejście z gospodarki centralnie sterowanej do wolnorynkowej przebiegało w różnych krajach dawnego bloku komunistycznego. W dalszej części swojej prelekcji profesor wyraził swój krytyczny stosunek do wielu decyzji politycznych i gospodarczych, które mają i miały miejsce w naszym kraju. Na koniec uczniowie sami mogli zadać pytania prowadzącemu. Dotyczyły one m.in. systemu emerytalnego, sytuacji na rynku pracy oraz ostatnich wydarzeń związanych z górnictwem.

Opiekunem grupy mgr Michał Siemieniak.