Rolki sposobem na nudę!

W sobotnie przedpołudnie po raz ostatni w ramach projektu „Wyrolluj nudę!”, uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 spotkali się, aby szlifować umiejętności jazdy na rolkach. Przez ponad dwa miesiące uczniowie „Kochana” aktywnie spędzali wolny czas, poznając przy okazji tajniki jazdy na rolkach. Cieszymy się, że udało nam się zachęcić tylu młodych ludzi do tego rodzaju aktywności fizycznej, jedyne, czego możemy żałować, to tego, że nie dopisała nam pogoda i nie mogliśmy korzystać ze szkolnego wrotowiska – mówi pani Sabina Szoczyńska, jedna z pomysłodawczyń projektu, zrealizowanego we współpracy z bankiem BZ WBK.
Ostatnie zajęcia poprowadził instruktor AZS AWF Katowice Roller Team, Robert Roczniok. Młodzi ludzie chętnie wykonywali niełatwe ćwiczenia. Na koniec kilka efektownych tricków zaprezentował 16-letni Aleks Roczniok, Mistrz Polski Juniorów i Vicemistrz Polski Seniorów w jeździe agresywnej.