Przyszli studenci rywalizowali na AWF

W minioną środę reprezentacja uczniów świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wzięła udział w wieloboju sprawnościowym „Od absolwenta do studenta”, zorganizowanym na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Na uczniów ze szkół średnich całego regionu czekało 9 wymagających konkurencji. To studia na naszej uczelni w pigułce – podkreślali organizatorzy. Uczniowie zmagali się więc ze sportami zespołowymi i indywidualnymi, jak choćby letni biathlon, ergometr wioślarski czy cykloergometr. Rywalizacja była niezwykle zacięta i bardzo wyrównana, każdy dał z siebie wszystko – mówił po zawodach Kamil Pacek. Dla uczniów zdecydowanie najcięższe były konkurencje wytrzymałościowe. Sporym zainteresowaniem cieszył się letni biathlon. Bardzo podobała mi się ta konkurencja, nie codziennie mam okazję postrzelać z karabinu, no i całkiem dobrze mi szło – komentował Kamil Niesporek. Do walki zachęcała uczniów olimpijka, medalistka mistrzostw świata w biathlonie właśnie, Weronika Nowakowska. Ostatecznie reprezentacja „Kochana” ukończyła turniej na 6 pozycji. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz puchar i dyplom. Opiekunką grupy była pani Anna Żurek.