Pingwinki w Kochanie

W środę, 17 czerwca, w naszej szkole uczennice klasy 3a gimnazjum zorganizowały i przeprowadziły tradycyjną spartakiadę dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z…przedszkola. Była to trzecia wizyta „Pingwinów” w murach naszej szkoły.
Po krótkiej pogadance i rozgrzewce dzieci przystąpiły do wykonywania przygotowanych przez gimnazjalistki zadań. Były tory przeszkód, rzuty do celu, jazda na hulajnodze, skoki w worku i strącanie kręgli. Spontaniczna zabawa maluchów bardzo podobała się starszym koleżankom, które podziwiały ogromne zaangażowanie przedszkolaków.
Finał spartakiady miał miejsce, kiedy sześcio- i siedmiolatki otrzymały z rak Pana Dyrektora Grzegorza Jelonka złote medale, dyplomy oraz nagrody w postaci kilkunastu piłek.

Za pomoc w organizacji imprezy młodzież pragnie podziękować Przewodniczącemu Rady Miejskiej – Panu Markowi Palce, który objął swoim patronatem spartakiadę.

Adam Pradela