Olimpiada z języka polskiego

30 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbył się etap szkolny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Pracę napisała uczennica klasy maturalnej 3c Anna Twardy pod kierunkiem mgr Emilii Gołąb na temat „ Pozór iluzje i sny w literaturze staropolskiej, czyli dlaczego literatura staropolska zdaje się fundamentem współczesnej polskiej fantastyki.”
Komisja zapoznała się z pracą uczennicy, a następnie o godzinie 12.45 w sali nr 38 nastąpiła prezentacja pracy przez autorkę w obecności Szkolnej Komisji OLiJP oraz uczniów klas drugich realizujących zakres rozszerzony z języka polskiego i kolegów z klasy.
Po dłuższym wystąpieniu maturzystki Komisja zadała kilka pytań i rozpoczęła się dyskusja na temat pracy. Komisja była pod dużym wrażeniem prezentacji i jednogłośnie postanowiła zakwalifikować ją do zawodów II stopnia.

Emilia Gołąb