Narciarstwo – to jest to!

Drugi tydzień stycznia uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 spędzili na obozie zimowym w Soli koło Zwardonia. Obóz tradycyjnie zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego z obu szkół. W ciągu dnia uczniowie doskonalili swoje umiejętności narciarskie na stoku Małego Rachowca, popołudnia mijały na zajęciach sportowych, integracyjnych, czy wycieczkach do parku wodnego w Żywcu. Na początku obozu panowały nie najlepsze warunki, było pochmurno i padał deszcz, ale z każdym dniem warunki pogodowe i narciarskie się poprawiały. Ostatnie dni były już naprawdę super, świeciło słońce i spadł świeży śnieg – relacjonował Tomek Guziec, uczeń liceum. Uczniowie przez tydzień sporo się nauczyli. Taki obóz to świetna okazja do poprawienia techniki jazdy na nartach, cieszę się, że miałem okazję w nim uczestniczyć już po raz drugi – dodał Tomek. Duża grupa uczniów rozpoczęła swoją przygodę z narciarstwem. Początki były trudne, ale po obozie z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że narciarstwo jest świetne! – mówiła gimnazjalistka Paulina Hys. Po tygodniu młodzież w doskonałych nastrojach wróciła do domów. Najważniejsze, że zakończyliśmy obóz bez kontuzji, jesteśmy zadowoleni i pełni energii do dalszej pracy – mówił kierownik obozu, pan Adam Pradela. Mam nadzieję, że za rok znów spotkamy się na stoku – dodał.