Najzdolniejsi odebrali stypendia

W miniony piątek uczennica klasy drugiej sportowej świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, Nina Kukiełka, odebrała z rąk śląskiego kuratora oświaty Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Aby je otrzymać, należy legitymować się średnią ocen powyżej 5,0 i dodatkowymi osiągnięciami naukowymi lub sportowymi. W minionym roku szkolnym Nina osiągnęła średnią 5,25, była także najlepszą studentką Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Pasją Niny jest nauka języka angielskiego, chemii oraz podróże. Z pewnością otrzymane stypendium przeznaczę na realizację swoich zainteresowań, już planuję jakąś ciekawą, wakacyjną podróż, chciałabym też sfinansować kurs prawa jazdy – mówi stypendystka. Warto się uczyć, choć to ciężka praca – dodaje uczennica. Wiem jednak, że to wszystko zaprocentuje w przyszłości – dodaje. Nina nie żałuje wyboru świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła pomaga mi się rozwijać i wspiera moje zainteresowania – podkreśla stypendystka. Jeśli ktoś chce, to w naszej szkole naprawdę wiele można zdziałać – podsumowuje Nina. Uczennicy oraz jej rodzicom serdecznie gratulujemy!