Nabór do szkół ponadgimnazjalnych – komunikat nr 4

6 lipca 2018r. zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół. Z wynikami kwalifikacji będzie można zapoznać się na trzy sposoby:

• listy zakwalifikowanych zostaną wywieszone w szkołach,
  • informację do której szkoły został zakwalifikowany kandydat zobaczy po zalogowaniu się na swoje konto w systemie naboru,
  • powiadomienie za pośrednictwem aplikacji mobilnej eLO!

Informacje o sposobach powiadamiania o wynikach kwalifikacji znajdują się na stronie systemu naboru: https://slaskie.edu.com.pl

6 lipca rozpocznie się etap o nazwie „Potwierdzenie woli nauki„. Kandydat zakwalifikowany do danej szkoły zostanie tam przyjęty pod warunkiem, że dostarczy oryginały świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego:

• Jeśli kandydat dostarczył już oryginały dokumentów do szkoły i znajduje się na liście zakwalifikowanych do tej szkoły to nie musi już wykonywać żadnych czynności związanych z naborem.
  • Jeśli kandydat dostarczył już dokumenty do szkoły pierwszego wyboru ale nie został do niej zakwalifikowany to powinien odebrać oryginały dokumentów i dostarczyć do szkoły do której został zakwalifikowany (jeśli zgadza się z wynikami kwalifikacji).
  • Jeśli kandydat nie dostarczył jeszcze oryginałów dokumentów do żadnej szkoły to powinien je niezwłocznie dostarczyć do szkoły do której został zakwalifikowany (jeśli zgadza się z wynikami kwalifikacji).

13 lipca 2018r. zostaną opublikowane listy przyjętych do szkół. Na listach znajdą się tylko kandydaci, którzy dostarczyli oryginały wymienionych dokumentów.

13 lipca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca i potrwa do końca sierpnia. W tym okresie będzie możliwa zmiana szkoły przez kandydatów niezadowolonych z wyników kwalifikacji (w miarę wolnych miejsc). W tym okresie przyjmowani będą też kandydaci zdający egzaminy poprawkowe i drugoroczni (w mirę wolnych miejsc).