Na Wydziale Nauk o Zdrowiu

13 listopada 2014r. uczniowie klas medyczno-ratowniczych odwiedzili Wydział Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach , gdzie w ramach ,,Dnia Otwartego” mieli okazję zapoznać się z ciekawymi kierunkami kształcenia: pielęgniarstwem, położnictwem oraz fizjoterapią. Warsztaty, prezentacje oraz bezpośredni kontakt ze studentami okazały się doskonałym sposobem poznania specyfiki studiów,  zawodów oraz rynku pracy.  Dużym zaskoczeniem są liczne zajęcia dodatkowe dla studentów dające możliwość wszechstronnego rozwoju. Braliśmy udział min. w pokazie masażu klasycznego, prezentacji pobierania cytologii, samobadania piersi, iniekcji domięśniowych, pobierania krwi na fantomach, opieki położnej nad noworodkiem, pokazie poruszania się na wózku inwalidzkim oraz muzyczno-ruchowych formach aktywności fizycznej.

Stefania Lamparska