Na campie z mistrzem!

Już za miesiąc w katowickim Spodku rozpocznie się walka o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu w piłce ręcznej. W ramach promocji imprezy oraz samej dyscypliny młodzież ze szkół w regionie zaproszono na „Artur Siódmiak Camp”, gdzie pod okiem byłego reprezentanta Polski ponad setka dzieci uczestniczyła w profesjonalnym treningu piłki ręcznej. Camp jest także częścią ogólnopolskiej akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Na zajęciach nie zabrakło uczniów klas sportowych świętochłowickiego Zespołu Szkól Ogólnokształcących nr 1. Pan Artur wraz ze swoimi asystentami nieźle dał nam w kość, po solidnej rozgrzewce ćwiczyliśmy podania i rzuty na bramkę – opowiadał po zajęciach Karol Świderski, uczeń klasy drugiej liceum. Po części praktycznej uczniowie wysłuchali wykładu z psychologii sportu, dotyczącego motywacji. To były świetne zajęcia, dużo się nauczyliśmy i z pewnością będziemy kibicować naszym na Euro 2016 – podsumowali zgodnie młodzi ludzie.