Mroźne hercklekoty

W mroźny, sobotni poranek uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zameldowali się w Katowickim Parku Leśnym, aby wspomóc organizatorów walentynkowego biegu, IV Parkowych Hercklekotów. Organizowany przez zaprzyjaźniony MK Team bieg to kolejna okazja dla wolontariuszy, aby pomagać, zdobywać doświadczenie i aktywnie spędzać czas. Tym razem niezbędnym wyposażeniem każdego z uczniów była ciepła czapka, szalik, rękawice oraz ogrzewacze do butów, a najbardziej pożądanym kubek gorącej herbaty. Mimo tych niedogodności młodzi ludzie dzielnie zabezpieczali trasę biegu, obsługiwali punkt gastronomiczny czy strefę finiszu.
Dwóch odważnych licealistów stanęło natomiast na starcie biegu głównego, na 7 km. Trasa, szczególnie w drugiej części, obfitowała w podbiegi, dzięki czemu można było poczuć tytułowe hercklekoty. Wiele razy podczas biegu powtarzaliśmy sobie, że mamy dość i to już ostatni raz, kiedy startujemy, ale jakoś za metą to wszystko mija – uśmiechali się po biegu Mateusz Latocha i Janek Kocurek. Na mecie biegacze otrzymali pamiątkowe medale. Wolontariusze natomiast certyfikaty potwierdzające ich zaangażowanie oraz gadżety od organizatorów.