Młodzi Kreatywni także w Kochanie

Młodość i kreatywność to dwie chyba najbardziej pożądane cechy w dzisiejszym świecie, a ich połączenie można było spotkać w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Reprezentowało je 44 uczniów szkół średnich oraz klas ósmych szkół podstawowych, którzy zostali wyróżnieni za swoją działalność na rzecz lokalnej społeczności, zaangażowanie w pracę w ramach wolontariatu, osiągnięcia sportowe i bardzo dobre wyniki w nauce. W gronie laureatów znalazło się aż jedenaścioro reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi. Nagrodzeni zostali: Piotr Badura, Wojciech Brom, Jakub Bryłka, Dorota Fiszer, Katarzyna Franik, Paulina Hołub, Julia Lewandowska, Zuzanna Mośko, Anna Różyczka, Łukasz Szumilas, Marta Ukleja. Z rąk Prezydenta Miasta Świętochłowice, Wiceprezydenta oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty odebrali gratulacje i bonus finansowy. Galę rozdania nagród, w której uczestniczyli także rodzice, wychowawcy oraz dyrektorzy, urozmaiciły występy młodych, utalentowanych świętochłowiczanek, a jej prowadzenie zostało powierzone dwojgu tegorocznych maturzystów z ILO i jednocześnie dzisiejszych laureatów – Jakubowi Bryłce i Katarzynie Franik. Na zakończenie członkowie komisji decydującej o wyborze tych najbardziej kreatywnych spośród młodych zapewnili o planach nie tylko ponownego organizowania takiego konkursu w kolejnym roku szkolnym, ale także o powiększeniu grupy wyróżnionych.

Magdalena Bula