Mistrzowie ekonomii społecznej

Wygraliśmy!! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju gry planszowej „Ekonomia Społeczna”, który był organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego we współpracy z Fajną Spółdzielnią Socjalną z Zabrza. W turnieju mogły brać udział 5-osobowe zespoły ze szkół i instytucji województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, gimnazjalna w składzie Jakub Górny, Marcin Piekacz, Maciej Stebnicki, Michał Siedliski i Marcin Walasek oraz licealna w składzie Wiktoria Augustin, Patrycja Jakubowska, Wiktoria Kowalczyk, Przemysław Piechowicz oraz Wiktoria Przychocka. Po emocjonującej rozgrywce, dzięki zastosowaniu przemyślanej, długofalowej strategii wygrała drużyna z naszego gimnazjum, pokonując ekipy ze szkół m.in. katowickich, gliwickich, a nawet mikołowskich. Drużyna licealna zajęła również dobre trzecie miejsce, ex aequo z drużyną z innej szkoły. Zwycięska drużyna otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe. Opiekunem i trenerem obu drużyn był mgr Michał Siemieniak.

Michał Siemieniak