Mikołaje na start!

W mikołajkowy, sobotni poranek uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego zameldowali się w Parku Śląskim. Wzięli udział w I Biegu Mikołajkowym. Pogoda nie sprzyjała jakiejkolwiek innej aktywności, poza siedzeniem pod ciepłym kocem, jednak zimno i deszcz nie przestraszył naszych uczniów. Część z nich stanęła na starcie imprezy, inni pomagali w jej przeprowadzeniu jako wolontariusze. Nie zdawałem sobie sprawy, jak wielu ludzi interesuje się bieganiem – mówił na starcie Szymon Piecha. W biegu wzięło udział ponad 300 osób, a każdy z nich musiał mieć na sobie strój Mikołaja lub czapkę. Obawiałem się, czy dam radę przebiec te 5 kilometrów, ale nie było tak źle – komentował na mecie Szymon. Uczniowie komplementowali również organizację imprezy. Fajne jest to, że każdy otrzymał na mecie medal, ciepłą herbatę i przekąski – mówił Maciek Pękała. Wolontariusze dodatkowo otrzymali także koszulki i pamiątkowe certyfikaty. W czasie biegu zabierano także fundusze na pomoc podopiecznym Fundacji „Iskierka”. Cieszę się, że mogłam pomóc chorym dzieciom i przy okazji świetnie się bawić i sprawdzić swoje siły w biegu – mówiła Patrycja Zagubień. Na koniec wśród uczestników rozlosowano nagrody. Jesteśmy bardzo zadowoleni, udało nam się wygrać podwójny bilet do kina i parasol – cieszyli się Patrycja i Maciek. Kolejny bieg Mikołajów już za rok. Opiekunem grupy była pani Anna Żurek.