Meksykańskie Święto Zmarłych

W piątek, 31 października, po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznać się z obchodami Święta Zmarłych  w Meksyku. Gimnazjaliści wysłuchali prezentacji o tym święcie przygotowanej przez licealistki Zuzannę Dobisiak z klasy 1a i Karolinę Marchewkę z klasy 1b (serdeczne podziękowania dla dziewczyn:). Następnie swoją prezentację na temat roli śmierci w życiu Meksykanów przedstawił nauczyciel języka hiszpańskiego p. Michał Gliński. Po dawce wiedzy na temat święta nadszedł czas na rozrywkę w stylu amerykańskiego Halloween. Uczniowie zagrali w rysowane kalambury, grę cukierek albo sztuczka, która dostarczyła niemałych emocji, a na koniec wybrali najlepiej pomalowaną twarz. Kulminacyjnym momentem imprezy było udanie się na poczęstunek przygotowany przez samych uczniów. Nie zabrakło meksykańskiego przysmaku Pan de muerto. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Michał Gliński