Licealiści laureatami wojewódzkiej Olimpiady!!!

Nasi górą!!! Monika Suchan (2c) oraz Jakub Daniluk (1b) zostali laureatami V wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy pod hasłem „Podstępne WZW”!!! Konkurs był powiązany z programem profilaktycznym dotyczącym wirusowego zapalenia wątroby. Opiekunem uczniów i realizatorem programu była p. Małgorzata Schneider.
Finał zmagań uczniowskich miał miejsce w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy, uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach. Rywalizowały m.in. szkoły z Bielska – Białej, Rybnika, Katowic. Interesującym punktem dnia była wycieczka z przewodnikiem po zakamarkach ww. Urzędu, do których nie mają dostępu „zwykli śmiertelnicy”. Zwiedziliśmy – wraz z przewodnikiem – podziemne schrony, wojenne tunele ewakuacyjne, sale wojewodów, dawny skarbiec z „wodną zaporą”…
Wrażenia bezcenne!!!
Po strawie duchowej, pamiątkowym zdjęciu i poczęstunku, nastąpiło ogłoszenie wyników.
Radość z wygranej była ogromna – rywalizowaliśmy z najlepszymi!!
Każdy z uczestników otrzymał torbę z materiałami, koszulkę, a nasi laureaci dodatkowo voucher do sieci sklepów elektronicznych!
Dziękuję uczniom za ich wspaniałą postawę i ogromną wiedzę!!!

Małgorzata Schneider