Lekcja bez użycia słów

Kontynuując dobrą tradycję z gimnazjum, młodzież klasy dwujęzycznej wybrała się po raz kolejny na zajęcia Szkoły Teatru prowadzone przez artystów Teatru Rozrywki. Tym razem słowa klucze spotkania to: ciało, ruch, taniec. Już w pierwszej scenie tego nietypowego spektaklu wszystkie znalazły swoje odzwierciedlenie – Maciej Cierzniak poprzez taniec współczesny oddał różne emocje i odegrał różne sytuacje, a jako wrażliwy mim użył wirtualnego kwiatka, żeby zwrócić uwagę Zuzi siedzącej w pierwszym rzędzie. Oprócz niego na deskach teatralnych pojawiła się jeszcze para absolwentów szkoły baletowej, dzięki którym uczniowie mogli zobaczyć także tę klasyczną odsłonę tańca. Emitowane zazwyczaj wywiady z twórcami spektakli teatralnych zastąpiły krótkie filmy z sal ćwiczeń prezentujące zmagania młodych tancerzy. Wszystkie te elementy miały na celu uświadomienie widzom, jaką rolę odgrywa ruch w przedstawieniu teatralnym, a to wszystko odbyło się bez jakiegokolwiek werbalnego komentarza. Po zakończonej lekcji młodzież miała okazję zamienić kilka słów z twórcami piątej odsłony Szkoły Teatru, a Mariam wprawiła ich w osłupienie, robiąc szpagat na zawołanie podczas wspólnego zdjęcia. Teraz musimy się wszyscy uzbroić w cierpliwość, ponieważ obejrzeliśmy już wszystkie spektakle edukacyjne, a Teatr Rozrywki pracuje dopiero nad nowymi pomysłami, które ujrzą światło dzienne najprawdopodobniej dopiero w kolejnym sezonie artystycznym. Na pewno będziemy jednymi z pierwszych gości na widowni, kiedy już trafią na afisz.

Magdalena Bula