‚Krasnoludki’ nie tylko w bajkach

Dnia 17 czerwca, jak co roku, w progach naszej szkoły gościliśmy grupę „Krasnoludków” z przedszkola „Pod Słonkiem”, które pod opieką swoich Pań-Mirki i Eli przyszły do „Kochana” na spartakiadę.
Na początku dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez gimnazjalistów z klasy teatralnej. Na scenie pojawiały się kolejno postaci z popularnych bajek., a zadaniem maluchów było odgadnięcie imion bohaterów. Test ze znajomości bajek zdali perfekcyjnie, tym bardziej, że charakteryzacja młodych aktorów w niczym nie odbiegała od bajkowego pierwowzoru.
Następnie „Krasnoludkami” zajęli się licealiści, którzy zorganizowali dla swoich młodszych kolegów spartakiadę. Dzieci próbowały swoich sił w jeździe na hulajnodze, rzucie woreczkami do celu czy torze przeszkód. Jednak największą atrakcją cieszyły się przejażdżki na profesjonalnym rowerze typu BMX przy wsparciu i asekuracji naszego kolegi Dawida Buczyńskiego. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie.
-„Było super mega…” – wykrzykiwał mały Damian.
Czas szybko dobiegł końca i na dzieci czekał zasłużony słodki poczęstunek, a także medale oraz dyplomy, które wręczał Pan Marek Palka – Przewodniczący Rady Miejskiej Świętochłowic oraz dyrektor naszej szkoły Pan Grzegorz Jelonek.
-„Za rok też przyjdziemy”- mówiły zgodnym chórem przedszkolaki.

Zapraszamy…

Opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawowali pani Katarzyna Tomczyk oraz pan Adam Pradela

Mateusz Stachura, 1 c