Kolejna edycja projektu ‘Global Citizenship’

W ramach współpracy z organizacją studencką AIESEC działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, mieliśmy okazję ponownie gościć w naszej szkole zagranicznych studentów.

W dniach 8.09-14-.09.2014 przebywali w naszej szkole: Aliaa z Egiptu, Natalaya z Ukrainy oraz Pietro z Włoch. Studenci poprowadzili warsztaty kulturoznawcze dla wybranych grup uczniów. Prezentowali historię, kulturę oraz tradycje swoich krajów. Angażowali młodzież do wspólnej zabawy przy nauce tańców regionalnych. Przedstawiali stroje narodowe oraz lokalne potrawy. No i oczywiście aktywizowali i zachęcali uczniów do praktycznego sprawdzania umiejętności komunikacji w j. angielskim w ramach rozmów na przerwach.

Aliaa, Natalya i Pietro wzięli również udział w wycieczce dla wyróżnionych uczniów do Wisły, gdzie obejrzeli skocznię im. Adam Małysza, zwiedzili Pałac Prezydencki oraz mieli okazję pokosztować lokalnych przysmaków.

W okresie pobytu w naszej szkole mieli również okazję poznać bliżej nasz region w trakcie wycieczek na Nikiszowiec oraz do kopalni srebra w Tarnowskich Górach.

Hanna Warwas