„Kochanowski w Azji” na spotkaniach podróżników

Uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, którzy minionego lata odbyli podróż po Azji Południowo-Wschodniej, chętnie dzielą się swoimi wspomnieniami z dalekich podróży. W ramach projektu „Kochanowski w Azji”, w zeszłym roku uczniowie i nauczyciele „Kochana” mieli okazję zwiedzić Singapur i Malezję. W grudniu, w ramach 31 Peneplena Travel Festiwal w Chorzowie, zaprezentowali się podróżniczej publiczności, opowiadając o wrażeniach ze szkolnej wyprawy. W minionym tygodniu podróżniczą ekipę „Kochana” zaproszono z prelekcją na IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce, a także do Lublińca, na Slajdowiska Podróżnicze, cyklicznie organizowane przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń. Takie prelekcje to świetna okazja do podzielenia się naszymi przeżyciami z zainteresowanymi słuchaczami oraz poćwiczenia umiejętności przemawiania do szerszej publiki, co z pewnością przyda nam się w przyszłości – mówi jeden z uczestników wypraw, licealista Jan Kocurek. O kolejnych prelekcjach na bieżąco informujemy na naszym fanpage`u „Kochanowski w Azji”, a wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w nich – dodaje opiekunka grupy, pani Anna Żurek.