Kochan mówi „NIE!” uzależnieniom!

W minionym miesiącu w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące profilaktyki stosowania dopalaczy. Warsztaty objęły uczniów trzecich klas naszego gimnazjum oraz ich rodziców. Zajęcia – ukazujące negatywne konsekwencje zażywania dopalaczy – prowadzone przez p. Leszka Roszczenko cieszyły się dużą popularnością.

Ponadto nasza szkoła gościła także na warsztatach metodycznych nauczycieli z naszej szkoły, pedagogów z innych świętochłowickich placówek oraz przedstawicieli służb mundurowych. Zajęcia te w sposób brawurowy poprowadził prof. nadzw. dr hab. Mariusz Jędrzejko – wybitny specjalista w zakresie profilaktyki uzależnień z Centrum Profilaktyki Społecznej z Warszawy. Osobowość prowadzącego sprawiła, że pozyskaną wiedzę i umiejętności zapamiętamy na długo…
Dziękujemy organizatorom – Urzędowi Miasta w Świętochłowicach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Chorzowa.

Za udział w tym przedsięwzięciu nasza szkoła została uhonorowana cennym certyfikatem.

Małgorzata Schneider