Kibicowali na Christmas Cup

Jak przystało na uczniów klasy sportowej, młodzi ludzie ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego zakończyli rok sportowym akcentem. Przez trzy dni, podczas turnieju piłki ręcznej Christmas Cup, rozgrywanego w katowickim Spodku, dopingowali reprezentację Polski. Dzięki programowi „Szczypiornista szkoła”, promującego tę dyscyplinę sportu wśród młodzieży, uczniowie mogli kupić bilety w specjalnej cenie, wszyscy otrzymali także pamiątkowe koszulki a opiekunowie kilka piłek ręcznych dla szkoły – tłumaczy opiekunka grupy, pani Anna Żurek. Podczas meczów uczniowie bawili się świetnie. Oglądając mecz na żywo emocje są o wiele większe, niż przed telewizorem – mówiła Edyta Malanowicz. Kiedy wszyscy kibice razem śpiewają hymn, to aż ciarki przechodzą po plecach – dodał Maciej Pękała. Choć rozgrywany turniej był spotkaniem towarzyskim, na boisku zaprezentowali się wszyscy zawodnicy naszej reprezentacji. Oglądać takich sportowców na żywo w akcji to świetna sprawa, w końcu to zawodnicy z najwyższej, światowej półki – komentował Kamil Niesporek. Kolejna okazja do oglądania naszych piłkarzy ręcznych nadarzy się podczas mistrzostw świata, które pod koniec stycznia rozegrane zostaną w Katarze, niestety tym razem przed ekranami telewizorów. Miejmy nadzieję, że tak jak w turnieju w katowickim Spodku, nasi piłkarze odniosą zwycięstwo.