Jurajski wspin licealistów

Trzydniowa wycieczka na Jurę dla uczniów klasy sportowej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego była okazją do spróbowania wspinaczki skalnej. Pod czujnym okiem instruktorów zdobywali drogi na Turni Kukuczki, położonej w okolicach Mirowa. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego instruktażu, ponieważ dla większości uczniów było to pierwsze zetknięcie ze wspinaczką. Do dyspozycji młodych wspinaczy były cztery trasy o różnym stopniu trudności. Nie bałem się, ale było trudno, szczególnie na początku – mówił po zajęciach Denis Skowronek. Na następny dzień bolały mnie ramiona, ale z pewnością chciałbym się jeszcze kiedyś po wspinać – dodaje. Podobne wrażenia miała jego koleżanka, Wiktora Niemczyk. Była adrenalina, ale to tylko motywowało mnie aby iść dalej, wyżej – komentowała Wiktoria. To była świetna zabawa i bez wątpienia chciałabym to powtórzyć – podsumowała.
Okazja do powtórki na pewno się nadarzy, ponieważ jeszcze w tym semestrze w ramach zajęć dodatkowych uczniowie wezmą udział w zajęciach wspinaczki, tym razem halowej.