Jubileuszowy Rajd „Kochana”

W minionym tygodniu odbył się jubileuszowy, XLVII Rajd Młodzieży I LO im. J.Kochanowskiego w Świętochłowicach. Bazą organizatorów Rajdu, którzy spędzili w górach aż trzy dni, było schronisko na Szyndzielni. W piątek natomiast, w schronisku zameldowali się uczniowie „Kochana” wraz ze swoimi wychowawcami, by uczestniczyć w rajdowej grze terenowej oraz cieszyć się piękną, słoneczną jesienią w Beskidach i własnym towarzystwem. Podczas gry, na grupy czekały zadania o tematyce górskiej, geograficznej oraz zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli rozpoznać górskie szczyty na fotografiach, wykazać się znajomością obsługi sprzętu turystycznego czy odszyfrować zakodowane hasło. Najlepiej z zadaniami uporali się uczniowie klasy 2B, którzy otrzymali słodki upominek. Na koniec na wszystkich czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek. Bardzo się cieszę, że na mecie tak licznie stawili się uczniowie naszego Liceum, nauczyciele, ci obecni i emerytowani, absolwenci i byli dyrektorzy – podkreśla pani wicedyrektor i organizatorka Rajdu, Monika Adamska. To był świetnie i aktywnie spędzony czas, i bardzo dobry początek obchodów 75-lecia „Kochana” – dodaje.
Przypomnijmy, że w najbliższy piątek, 29.09 o 16:00, na świętochłowickiej „Skałce” odbędzie się jubileuszowy „Jesienny Piknik z Kochanowskim”, a w sobotę, 30.09 od godziny 10:00, zapraszamy absolwentów na spotkania w murach Liceum.