Jubileusz na sportowo

Świętowanie urodzin szkoły na sportowo to już tradycja w świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego. Kiedy więc „Kochanowi” stuknęło 71 lat, nauczyciele wychowania fizycznego po raz kolejny zorganizowali jubileuszową sztafetę pływacką. Staramy się podtrzymać zapoczątkowaną kilka lat temu tradycję, płyniemy tyle kilometrów, ile lat ma nasze Liceum, co rok dokładając po kilometrze – tłumaczy pan Adam Pradela, nauczyciel wf i współorganizator wydarzenia. Ponad pięćdziesięciu uczniów „Kochana”, wspieranych przez ósmoklasistów z klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, pokonało ten dystans bez przeszkód. Na takie lekcje na sportowo moglibyśmy chodzić codziennie – zgodnie podkreślali uczestnicy sztafety. Za rok kolejny jubileusz „Kochana”, i tym samym pływacka poprzeczka kilometr wyżej. A tymczasem sto lat dla „Kochana” z okazji 71. urodzin!

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek