IV Interdyscyplinarne Warsztaty Filozoficzne

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 Jakub Daniluk z 2b, Anna Twardy, Magdalena Kopeć i Monika Suchan z 3c zostali finalistami IV Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych on-line dla Młodzieży przygotowanych i przeprowadzonych przez naukowców i profesorów z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Nasza przygoda zaczęła się zupełnie niewinnie w minionym roku szkolnym. Dochodzimy do przekonania, że filozofia to nie tylko pasjonująca intelektualnie przygoda. Zaznajomienie się z tą dyscypliną ma praktyczne konsekwencje, które okazują się bardzo cenne w codziennym życiu. To również sztuka skutecznego i rzetelnego argumentowania, to droga do oparcia swoich poglądów na racjonalnych podstawach.

Do finału zakwalifikowano tylko 22 uczestników z największą ilością punktów uzyskanych za zadania w pierwszym etapie. Drugi etap konkursu odbędzie się 8 kwietnia bieżącego roku, w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Nagrodą główną dla osób, które najlepiej rozwiążą zadania konkursowe są indeksy na studia licencjackie na kierunku Filozofia na Wydziale Filozoficznym UPJPII.

Trzymamy za Was kciuki!

ks. Mirosław Rataj