Historycznie i politologicznie po Warszawie

Licealiści uczęszczający na zajęcia rozszerzone z wiedzy o społeczeństwie mieli okazje odwiedzić naszą stolicę i poznać jej najważniejsze miejsca. Historycznym elementem wycieczki było zwiedzanie Starego Miast i Zamku Królewskiego oraz Łazienek Królewskich z Pałacem na Wyspie.
Stronę polityczną Warszawy mogli zobaczyć przez pryzmat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pałacu Prezydenckiego oraz Sejmu. Szczególnie ciekawe było zwiedzanie budynku parlamentu, gdzie uczniowie mogli zaobserwować burzliwą debatę z udziałem niemal wszystkich posłów.
Kolejną ciekawą pozycją był budynek telewizji, w którym licealiści zobaczyli na żywo, jak powstają programy i seriale. W tym roku najciekawszym elementem było wejście na plan „Jaka to melodia?” w czasie kręcenia programu.
Nie zapomnieliśmy również o innych dziedzinach nauki. Uczniowie poznali liczne ciekawostki z fizyki, biologii, psychologii oraz wielu innych dziedzin w Centrum Nauki Kopernik.
Opiekunami i organizatorami wycieczki byli Klaudia i Michał Siemieniak.

Michał Siemieniak