Festyn szkolny w Kochanie

Dnia 7 kwietnia br. w świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się Dzień Otwarty, podczas którego uczniowie klas III gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki przygotowaną dla przyszłorocznych licealistów. Każdy z odwiedzających miał możliwość wzięcia udziału w lekcjach pokazowych, warsztatowych oraz interesujących prezentacjach, których tematyka określała specyfikę szkoły. Zaliczyć do nich możemy: zajęcia językowe (język angielski, niemiecki, hiszpański, chiński); warsztaty psychologiczno – pedagogiczne, medyczno – ratownicze, przyrodnicze; prezentacje dotyczące klasy biznesowej, wymiany młodzieży i wolontariatu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gry i zabawy sportowe oraz prezentacja zaplecza sportowego szkoły. Nasi goście mieli także możliwość obejrzenia filmu promującego placówkę oraz wysłuchania programu artystycznego przygotowanego przez młodzież ZSO nr 1.

Katarzyna Prędota