Fair Train 2017

22 listopada reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w grze miejskiej Fair Train, organizowanej w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. Gra miała na celu uświadamianie młodych obywateli o problemach społecznych, z którymi musi sobie poradzić społeczeństwo na całym świecie.
Konkurs rozpoczął i zakończył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach, a jego główna część w formie gry miała miejsce w ścisłym centrum Katowic. Uczestnicy musieli wykonać 12 zadań umieszczonych na poszczególnych stacjach. Zadania związane były z różnymi problemami społecznymi, takimi jak ubóstwo, nierówność płci czy niesprawiedliwy handel.
Udział w konkursie otwarł nam oczy na problemy współczesnego świata i uświadomił, że każdy z nas może zrobić coś, aby je rozwiązać.

Tekst: Wiktoria Przychocka
Zdjęcia: Agnieszka Bryłka