Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kochanowskim

1 marca obchodzono w naszym kraju Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień. W piątek, 27 lutego, uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą brali udział w uroczystych obchodach, które miały miejsce w Katowicach w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Nasza szkoła wystawiła na uroczystości poczet sztandarowy. Natomiast 2 marca na terenie szkoły uczniowie mogli również dowiedzieć się więcej o tych ważnych, acz tragicznych wydarzeniach. Przygotowana została wystawa prezentująca najważniejsze postacie i wydarzenia, a także wybrane klasy mogły zobaczyć film dokumentalny „Dywizja Nastolatków”. Opiekę nad uroczystościami przejął mgr Michał Siemieniak.

Michał Siemieniak