Der Deutschunterricht mal anders …

Dnia 26 marca w ZSO nr 1 odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego  „Der Deutschunterricht mal anders …“, czyli trochę inna lekcja języka niemieckiego. Głównymi organizatorami konkursu byli uczniowie klas licealnych 1a i 1b. W trakcie miesięcznych przygotowań swojego projektu nasi licealiści wykazali się nie tyko znajomością języka, lecz również sporą dozą kreatywności. Produktem końcowym ich wysiłków stała się zabawa w tzw. podchody po niemiecku, w których uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje klas gimnazjalnych oraz licealnych.
Zadaniem uczestników było przejście przez kolejnych dziewięć stanowisk umieszczonych w różnych miejscach w szkole, do których prowadziły stosowne oznaczenia umieszczone na szkolnych korytarzach. Na każdym stanowisku czekały na uczestników różnorodne zadania z dziedziny sprawności językowych oraz wiedzy ogólnej o krajach niemieckojęzycznych.
Decyzją komisji, w której zasiadali przedstawiciele klas 1a i 1b oraz nauczycielka języka niemieckiego, która była opiekunem projektu, na wyróżnienie zasłużyły klasy 1dg, 2ag, 3ag, 3dg oraz licealiści z klasy 1c. Dla pozostałych uczniów organizatorzy, dzięki życzliwości Dyrekcji szkoły, przygotowali słodkie upominki.

Barbara Galusik