Cofamy się w czasie – Kochanowski odwiedza przedszkole

W dniu 23.06.2015 r. grupa uczennic z klas 2a i 2b odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 7 w Świętochłowicach-Lipinach. Uczennice uczęszczają na rozszerzenia z podstaw psychologii i pedagogiki postanowiły sprawdzić, jak wiedza teoretyczna przekłada się na praktyczne doświadczenia. Podczas wizyty w przedszkolu dziewczyny miały okazję obserwować, jak wyglądają typowe zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków, jak dzieci uczą się tańczyć i śpiewać; była to także szansa, aby wypytać nauczycielki przedszkola o ich pracę i doświadczenie.
Wizyta starszych koleżanek wzbudziła w przedszkolach wiele emocji – aby przełamać pierwsze lody, nauczycielki przedszkola zaprosiły nasze uczennice do wspólnej zabawy. Była to więc także okazja do przypomnienia sobie swoich własnych dziecięcych doświadczeń.
Wyprawa do przedszkola pozwoliła uczennicom przekonać się, jak w praktyce wygląda praca z dziećmi z trudnych środowisk, a także zobaczyć, jak funkcjonuje inna placówka edukacyjna na terenie naszego miasta.

Agnieszka Piotrowiak