Bieganie łączy pokolenia

W sobotnie przedpołudnie uczniowie, rodzice i nauczyciele ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego stanęli na starcie Sztafety Pokoleń. Bieg odbył się w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego, zorganizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego. Każdy z dziesięciu uczestników sztafety musiał pokonać pętlę o długości około 700 metrów. To już trzeci nasz start w tym biegu, to świetna idea, aby zgromadzić na starcie uczniów, rodziców i nauczycieli – komentował uczeń klasy sportowej, Kamil Niesporek. Walka była niezwykle zacięta, do samego końca – dodał jego kolega, Kamil Pacek. Ostatecznie sztafeta „Kochana” zajęła pierwsze miejsce w kategorii liceów, a wśród szkół podstawowych triumfowała świętochłowicka Szkoła Podstawowa nr 2. Zwycięskie drużyny otrzymały sprzęt sportowy dla szkół. Fajnie, że spędziliśmy czas razem, aktywnie, i na dodatek udało nam się coś wygrać – podsumował Kamil Niesporek.