Bieg łączy pokolenia

W minioną niedzielę w katowickim Parku Leśnym odbył się VII Katowicki Festiwal Biegowy, organizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego. Zawody dodatkowo były upamiętnieniem 25 rocznicy śmierci patrona AWF, Jerzego Kukuczki. Na starcie nie zabrakło ekipy ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego. Tym razem wzięli udział w sztafecie „Bieg pokoleń”, w której skład wchodzili uczniowie, nauczyciele i rodzice. Każdy zawodnik pokonywał wielokrotność pętli 400-metrowej.
W biegu zwyciężała ta drużyna, która w czasie jednej godziny przebiegła jak największy dystans. Świętochłowiczanie przebiegli prawie 18 km i zajęli pierwsze miejsce w kategorii liceum. Jestem bardzo dumny, że mam takich nauczycieli, uczniów i rodziców – mówił po biegu dyrektor liceum, pan Grzegorz Jelonek. Pokazali prawdziwą wolę walki i sportowego ducha – dodał. Również uczniowie i ich rodzice byli zadowoleni. Oby więcej takich imprez, było świetnie – mówił po biegu pan Andrzej Królicki, który biegł z żoną i synem Kubą. Fajnie się bawiliśmy, i cieszę się, że mogliśmy wygrać coś dla szkoły, czyli nas wszystkich – dodał Kuba Kowalski. Nagrodą dla zwycięzców był bowiem sprzęt sportowy. W czasie festiwalu odbyły się także biegi indywidualne. W kategorii dziewcząt liceum drugie miejsce zajęła Sara Michalska, w kategorii chłopców drugi był Kamil Niesporek a trzeci Szymon Piecha.
Dziękuję wszystkim za udział w sztafecie, cieszę się, że mogliśmy się tu spotkać i spędzić razem aktywnie czas – mówiła po biegu pomysłodawczyni udziału w imprezie, nauczycielka wychowania fizycznego, pani Anna Żurek. Za rok spotykamy się w tym samym składzie, musimy doszlifować formę i poprawić nasz rezultat! – dodała.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
W biegu udział wzięli: Grzegorz Jelonek, Ewa Spyra, Anna Żurek, Adam Pradela, Michał Siemienia (nauczyciele), Jakub Królicki, Jakub Kowalski, Kamil Niepsorek, Maciej Ziemba, Kamil Osiek (uczniowie) oraz Wioletta i Andrzej Króliccy, Iwona Skoczeń, Bożena Konieczny, Marzena Michalska (rodzice).