And the Oscar goes to…, czyli święto edukacji na czerwonym dywanie

To, że niektórzy uczniowie to gwiazdy, a spora grupa to całkiem nieźli aktorzy, wiadomo już od dawna. Podczas tegorocznej akademii, a właściwie gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej okazało się, że i nauczyciele mają związki ze światem filmu. Klasa 3c we współpracy z reżyserką uroczystości, profesor Sabiną Szoczyńską wręczyła pedagogom i pracownikom naszego liceum statuetki szkolnych Oscarów za stworzenie wybitnych produkcji filmowych reprezentujących różne gatunki i poruszających różne tematy. Nagrodzeni odbierali wyróżnienia na czerwonym dywanie w towarzystwie niecichnących owacji.
Nie zabrakło również tradycyjnych życzeń z okazji kolejnej rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Złożyli je uczniowie reprezentowani przez trzecioklasistów, dyrektor Mariusz Szeremeta oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Palka.
Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach wszystkich zebranych na szkolnym korytarzu, gdzie na co dzień dominuje raczej… czeski film.

Magdalena Bula