Aktywna sobota uczniów „Kochana”

Choć sobotni, deszczowy poranek nie nastrajał optymistycznie, uczniowie klasy sportowej ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego nie przestraszyli się pogody i ruszyli na katowicką AWF, gdzie wzięli udział w drugiej edycji Festiwalu Sportowego Wannadu. Ideą Festiwalu jest zaprezentowanie dzieciom i młodzieży, a także ich opiekunom, oferty sportowej śląskich klubów, a tym samym zachęcenie ich do regularnego uprawiania sportu. Z powodu pogody na hali wielofunkcyjnej można było zobaczyć przedstawicieli sportów zimowych, żużla, jeździectwa, sportów walki, a nawet spróbować pływania żaglówką… na basenie! Próbowaliśmy curlingu, strzelania z łuku, szermierki, graliśmy w badmintona, piłkę ręczną i koszykową – wyliczały Julia Zaczyńska i Magda Filipek. Mnie najbardziej podobało się strzelectwo – dodała Kasia Janaszke.  Udział w festiwalu był świetną zabawą. Ale siatkówki nie zamienilibyśmy na żaden inny sport! – podkreślali zgodnie uczniowie klasy siatkarskiej.