1a w Miejskiej Galerii Sztuki „MM” w Chorzowie

19 maja klasa uniwersytecka z językiem chińskim (1a) z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 odwiedziła Miejską Galerię Sztuki „MM” w Chorzowie, gdzie wzięła udział w zajęciach na temat plakatu. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia wystawy abstrakcyjnych obrazów Tadeusza Dominika (1928-2014) dla którego inspiracją była natura, jej bogactwo i kolorystyka. Następnie młodzież wysłuchała wykładu dr Anny Stawiarskiej na temat historii plakatu. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie mogli zaobserwować, jak zmieniał się plakat na przestrzeni lat. Natomiast doktorant Wojciech Osuchowski przedstawił uczniom różnego typu plakaty typograficzne (składające się z liter). Po zakończeniu wykładu młodzież pod czujnym okiem doktorantów – Justyny Stefańczyk i Wojciecha Osuchowskiego – przystąpiła do tworzenia własnych plakatów typograficznych, a hasłem przewodnim było słowo „hajcujemy”. Uczniowie chętnie sięgnęli po farby i rozpoczęli proces twórczy. Na koniec wszystkie prace zostały zaprezentowane. Opiekunem grupy była pani Patrycja Wilczek.
Więcej na temat spotkania można przeczytać:

Patrycja Wilczek