Zwiedziliśmy Bibliotekę Śląską

W dniu 8 października uczniowie klasy 3b wraz z nauczycielem – bibliotekarzem, odwiedzili Bibliotekę Śląską w Katowicach. Zapoznali się z historią Biblioteki, specyfiką zbiorów, obejrzeli wystawy czasowe i zwiedzili czytelnie specjalistyczne. Poznali także obsługę katalogu komputerowego Biblioteki. Zwiedzanie trwało ponad godzinę. Największe zainteresowanie grupy wzbudził system sterowanego elektronicznie transportu wewnętrznego Telelift-UniCar, złożony z wózków, sieci torów i stacji odbiorczych, służący przekazywaniu woluminów bezpośrednio z magazynów do wypożyczalni lub czytelni. Uczniów zaskoczył również fakt, że w Czytelni Filmowej Biblioteki Śląskiej znajduje się konsola PlayStation 3, z której mogą korzystać użytkownicy Biblioteki. Po krótkiej przerwie spędzonej w bufecie Biblioteki, klasa udała się do Multikina na film Dawca pamięci, w którym wystąpiła plejada gwiazd: Jeff Bridges, Meryl Streep, Katie Holmes.

Patrycja Wilczek