Zimowa przygoda uczniów „Kochana”!

Po raz pierwszy na starcie zimowej edycji rajdu na orientację Silesia Race stanęli uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego. Trasa rozpoczynała się na urokliwym Rynku Tarnowskich Gór i wiodła po najpiękniejszych terenach miasta. Biegacze zawitali m.in. na teren Zabytkowej Kopalni Srebra czy pobliskiego rezerwatu Segiet. Punkty kontrolne usytuowane były także w zabytkowych obiektach, jak choćby na Dzwonnicy Gwarków w pobliżu Rynku. Z uwagi na to, że moi podopieczni nie mają jeszcze dużego doświadczenia, wystartowaliśmy na trasie turystycznej, gdzie do pokonania mieliśmy około 20 km – tłumaczy opiekunka grupy, pani Anna Żurek. Po drodze, na punktach czekały na nas zadania dodatkowe, jak choćby wspinaczka halowa, ćwiczenia crossfit czy przejście po linie – wymieniali uczniowie. Zdecydowanie najbardziej podobała mi się wspinaczka, lubię wszystko, co powoduje wzrost adrenaliny – uśmiechał się Mateusz Kłopot. Po 3,5 godzinach w trasie wszyscy zameldowali się na mecie. Jestem zbyt zmęczony, żeby powiedzieć coś więcej, więc powiem tylko, że było bardzo fajnie! – podsumowywał Janek Kocurek. Kolejne biegowe wyzwania już w najbliższym tygodniu. Na uczniów czeka finał miejskich biegów na orientację „Katowice wieczorową porą” oraz IV Parkowe Hercklekoty.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek