Z SKS-u do AZS-u

8 listopada 2015 r.

W drugim tygodniu listopada po raz pierwszy rozegrano turniej „Od SKS-u do AZS-u”, który zorganizował klub sportowy AZS Uniwersytetu Śląskiego. Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zaproszono do rywalizacji w futsalu, siatkówce, koszykówce, tenisie stołowym oraz ergometrze wioślarskim. Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach będą reprezentować Śląsk na ogólnopolskich finałach w Warszawie. Na sportowych parkietach nie zabrakło także uczniów świętochłowickiego „Kochana”. Najlepiej spisały się nasze reprezentantki w siatkówce i koszykówce, zajmując trzecie miejsca. W tenisie stołowym w klasyfikacji drużynowej panie zajęły drugą a panowie trzecią pozycję, a indywidualnie wysokie, siódme miejsce wywalczył Jakub Daniluk. Nowością dla młodzieży była rywalizacja na ergometrze wioślarskim. Nigdy wcześniej nie próbowałem swoich sił w takiej dyscyplinie, początkowo nie wydawało mi się to takie męczące, ale okazało się, że to ogromny wysiłek – opowiada Kamil Niesporek, który zwyciężył wśród chłopców. Wśród dziewcząt wygrała jego koleżanka z klasy sportowej, Wiktoria Niemczyk, a drugą i trzecią pozycję zajęły Sara i Victoria Michalskie.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, nasze szkolne drużyny rywalizowały z zespołami, grającymi w klubach sportowych, co momentami było dla naszych uczniów deprymujące – ocenia nauczyciel wychowania fizycznego, Mariusz Szeremeta. Ale z porażek także można wyciągnąć wnioski, zdobyliśmy kolejne doświadczenia i będziemy dalej pracować nad formą – uśmiecha się Dawid Rakowski, który reprezentował „Kochana” w siatkówce i tenisie stołowym. Wszystkim gratulujemy sportowej, walecznej postawy. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego, Sabina Szoczyńska, Anna Żurek i Mariusz Szeremeta.

Tekst: Anna Żurek

6 listopada 2015 r.

Piątkowe zmagania koszykarzy przebiegały pod dyktando katowickiego SMS-u. Nasi uczniowie właśnie z nimi rozpoczęli turniej. Bardzo szybko katowiczanie pokazali, że to właśnie oni chcą jechać do Warszawy na ogólnopolskie finały. Piłka chodziła im jak po sznurku, a efektownymi wsadami kończyli akcje. Chłopcy z „Kochana” zeszli z parkietu nie tylko pokonani, ale również zdołowani. Mecz o III miejsce również nie przebiegał po myśli świętochłowiczan. Tym razem mysłowiczanie górowali na boisku. Ostatecznie musieliśmy zadowolić się IV miejscem. Jutro do boju przystąpią tenisiści stołowi. Życzymy powodzenia.

4 listopada 2015 r.

Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest organizatorem zawodów sportowych pod nazwą „Z SKS-u do AZS-u”. Turniej obejmuje takie dyscypliny jak futsal, siatkówka, koszykówka, ergometr wioślarski i tenis stołowy. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin pojadą do Warszawy na Ogólnopolski Turniej pod taką samą nazwą. Na zawody zostały zaproszone szkoły z Katowic, Knurowa, Gliwic, Sosnowca, Mysłowic i Świętochłowic, a konkretnie z I LO.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli piłkarze. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi i świętochłowiczanie z „Kochana” musieli zadowolić się IV miejscem.

W dniu dzisiejszym młodzież naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki siatkowej. Chłopcy zaczęli doskonale, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię przez sosnowiczan, którzy uzyskali „bilet” do Warszawy. Ostatecznie nasi siatkarze zdobyli dobre V miejsce. Nieco lepiej poszło siatkarkom, które przegrały tylko jeden – pierwszy mecz, który okazał się decydujący. Z tego pojedynku zwycięsko wyszły katowiczanki, które uzyskały awans do Warszawy. System rozgrywek uplasował świętochłowiczanki na III miejscu. Szkoda. Warszawa była na wyciągnięcie ręki. Za rok na pewno będzie lepiej.

Przed nami jeszcze pozostałe dyscypliny. trzymajmy kciuki za zawodników z „Kochana”.

Mariusz Szeremeta

Zdjęcia: Anna Żurek, Mariusz Szeremeta