Wolontariusze z Kochanowskiego znowu w akcji!

W środę, 24 czerwca, uczniowie z klasy 3ag współorganizowali Letnią Spartakiadę dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie pod hasłem „Ruch to zdrowie”. W tej cyklicznej imprezie odbywającej się w Chorzowie młodzież z Kochanowskiego towarzyszy zawodnikom od samego początku demonstrując poszczególne ćwiczenia oraz asekurując przy ich wykonaniu. Służy dobrą radą i zagrzewa do walki.
Nie inaczej było w tym roku. Dominowały konkurencje o charakterze biegowym, które wymagały ogromnej woli walki i umiejętności współpracy w drużynie, dlatego przed każdym startem zespoły opracowywały swoją taktykę i strategię działania.
Spartakiada, jako masowa impreza, dowiodła głębokiego sensu wspólnych działań młodzieży szkolnej i niepełnosprawnej. Wpłynęła na lepsze poznanie i zrozumienie siebie nawzajem, a także wychowanie młodego pokolenia w duchu poszanowania drugiego człowieka, niezależnie od jego wyglądu i zdolności.

Adam Pradela