Walentynkowe hercklekoty… na sportowo

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach tegoroczne Walentynki postanowili spędzić aktywnie. Doskonałą okazją do tego był bieg „Parkowe Hercklekoty”, organizowany przez MK Team w Parku Śląskim. Część z nich była zaangażowana w przeprowadzenie biegu jako wolontariusze, inni wybrali start w imprezie. Na biegaczy czekała pięciokilometrowa pętla, poprowadzona parkowymi alejkami. Kamil Niesporek i Ola Pietras, uczniowie klasy sportowej, na mecie zameldowali się po ponad dwudziestu minutach. Biegło się bardzo przyjemnie, choć ostatni podbieg był trudny – komentowała Ola. Warunki nie były najłatwiejsze, trasa była oblodzona i śliska – dodał Kamil. Po drodze mieli okazję minąć swoich kolegów wolontariuszy, zabezpieczających trasę. Praca wolontariusza jest niezbyt wdzięczna, ale atmosfera była iście walentynkowa, wszyscy się uśmiechali i było miło – komentowała Dominika Zięba.
Organizatorzy przygotowali też specjalny, walentynkowy konkurs dla biegaczy, na najlepsze przebranie. Bezkonkurencyjny okazał się Kamil Niesporek, przebrany za Amora. Od razu pomyślałem o takim przebraniu, w końcu to Walentynki – śmiał się Kamil. Skrzydlaty, uzbrojony w łuk, był ulubieńcem fotoreporterów i biegaczy. Czułem się jak celebryta, wszyscy robili sobie ze mną zdjęcia, udzielałem też wywiadów – dodaje. Kamil w nagrodę otrzymał bilet na specjalny, dwuosobowy przejazd kolejką linową „Elka”. Dziękuję wszystkim moim uczniom za poświęcony czas – podsumowała opiekunka grupy, pani Anna Żurek. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, pod czujnym okiem Amora – dodała z uśmiechem.